JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Forum speleo.pl - co dalej?

Utworzono: wtorek, 29, wrzesień 2015 Marek

Poniżej prezentujemy komunikat Polskiego Związku Alpinizmu na temat przyszłości największego i najpopularniejszego wśród grotołazów forum speleologicznego, które niedostępne jest od dłuższego czasu.

W związku z wycofaniem się kol. Marcina Gali z prowadzenia serwisu forum.speleo.pl chcieliśmy prosić Was - środowisko - o opinie w sprawie reaktywowania tego forum pod auspicjami KTJ PZA.

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie ruch na forum był bardzo mały. Wobec tego, czy taki serwis w ogóle jest nam potrzebny? Czy nie wystarczy, że jest facebook?

Serwis ktoś musi prowadzić, a ściślej - forum trzeba moderować i utrzymywać technicznie. Nawet jeśli wymaga to poświęcenia na cele społeczne jedynie dwóch godzin w miesiącu, to jednak mamy problem ze znalezieniem ochotników i do takiej ilości pracy.

Jeśli już kogoś znajdziemy, to może lepiej, żeby poświęcił on swój czas na inne, społecznie przydatne cele, na przykład napisanie ciekawego artykułu do "Jaskiń" albo przygotowanie bazy szkiców technicznych na stronie PZA.

Z drugiej strony - może forum cieszyłoby się większą popularnością, gdyby było dostępne tylko i wyłącznie dla członków klubów zrzeszonych w PZA?

Prosimy Was o przysyłanie przemyśleń na adres mailowy KTJ: ktj małpa pza org pl. Będziemy wdzięczni za coś więcej, niż "lubię to" albo "zamknijcie to". Jesteśmy otwarci zarówno na głosy osób prywatnych, jak i reprezentujących stanowisko całych klubów.

Jednocześnie, zachęcamy do mailowych deklaracji gotowości zajęcia się tematem forum (moderacja, utrzymanie techniczne).
Zastanówcie się.... i odezwijcie.

Co sądzicie na ten temat? Czy to forum, jako jedna z większych baz danych tego, co działo się od 2005 roku w jaskiniowym świecie (w tym w dużej mierze na Jurze) powinno być dostępne tylko dla opłacających haracz? Czy forum w ogóle powinno powrócić? Zachęcamy do dyskusji.{jcomments on}