JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

„Natura jaskiń” – co powinien wiedzieć grotołaz zanim pójdzie do jaskini

Utworzono: wtorek, 21, luty 2017 Marek

Długo oczekiwany, drugi zeszyt szkoleniowy wydany przez Fundację Speleologia Polska, którego tematem są aspekty przyrodnicze w działalności jaskiniowej. Autorzy poszczególnych rozdziałów to uznani w swoich dziedzinach specjaliści, którzy dla potrzeb tej książki opracowali zagadnienia w sposób kompleksowy i aktualny. Wiedza o „Naturze jaskiń” podana jest jednak w dostępnej dla laików formie. Każdy czytelnik zainteresowany jaskiniami, niezależnie od wieku i stażu, znajdzie tu zapewne coś ciekawego dla siebie.
Książka zwraca uwagę na najważniejsze zagadnienia przyrodnicze dotyczące jaskiń, proponuje też kompleksowe podejście do relacji pomiędzy poszczególnymi elementami przyrody nieożywionej – budowy geologicznej, morfologii i warunków klimatycznych oraz świata różnych organizmów w jaskiniach. Przedstawia mieszkańców podziemi, zarówno tych dostrzegalnych tylko pod mikroskopem, jak i najczęściej spotykanych. Podpowiada, co zrobić, kiedy w jaskini znajdziemy coś ciekawego i cennego przyrodniczo. Proponuje stosowanie dobrych praktyk w działalności jaskiniowej.

Całość bogato ilustrowana zdjęciami najlepszych fotografów jaskiniowych. Oprawa miękka, 136 stron. Cena 1 egzemplarza 25,00 zł. Książka dostępna w sprzedaży wysyłkowej.

Więcej o zakupie i przesyłce tutaj.

Komentarze   

0 #1 mezo 2018-03-31 02:19
Link exchange іѕ nothing else but it is only placing
thhe otheг person's web site link on your paցе
aat proper plaсe аnd othеr person will
also ɗⲟ same for үou.

Hеre iѕ my homepage :: mezo: http://mezocoupons.blogspot.com/
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież