Speleokonfrontacje 2018 - lista prezentacji

Utworzono: czwartek, 15, listopad 2018 Marek

Oto lista filmów i prelekcji zgłoszonych do tegorocznych Speleokonfrontacji w kolejności, w której będą prezentowane.

Kolejność została ustalona w drodze losowania.

Prelekcje pozakonkursowe zostaną zaprezentowane przed i po części konkursowej.

 

 

 

Lp Autor   Tytuł Opis
1 Paweł Ramatowski STJ KW Kraków Kanin 2018 Film prezentujący ostatnią letnią wyprawę eksploracyjną w masyw Kanin, której celem był system jaskiniwoy BC 4 – Mala Boka o den.1319 m.
2 Michał Ciszewski KKTJ Wang Jia Cao – Jaskinia Labiryntowa Film o eksploracji Jaskini Labiryntowej, położonej niedaleko miasta Lichuan w prowincji Hubei w Chinach. Jaskinia o długości 9612 m, głębokości 477 m i rozciągłości 3142 m, z ciągami wodnymi o unikatowych formach skalnych, wielkimi korytarzami i bogatą szatą naciekową. Film jest podsumowaniem eksploracji z wypraw Chiny 2015, 2016, 2017, 2018.
3 Jakub Nowak KKTJ Jedna jaskinia 2018 Autorzy: Jakub Nowak, Jan Kućmierz
4 Dariusz Bartoszewski SKTJ Wędrówka Krótka video-impresja o wędrówce po jaskiniowych podziemiach.
5 Mateusz Golicz RKG „Nocek” Hoher Göll 2018. Opowieść bez słów. Zrywamy z naszą tradycją prezentacji konkretnych i do rzeczy. Tym razem wyjątkowo opowiemy nie tyle o faktach, co o nastroju eksploracji w ciemnych, ciasnych i wilgotnych jaskiniach bliskiego naszym sercom kawałka Alp.
6 Dariusz Bartoszewski SKTJ Hagengebirge 2018 Relacja z wyprawy w masyw Hagengebirge 2018
7 Paulina Piechowiak WKTJ Just add water 2018 podsumowanie działaności kanioningowej w 2018 roku
8 Paulina Piechowiak WKTJ Kanjoning në Shqipëri Krótka relacja z tegorocznych kanioningowych działań na Bałkanach
9 Jacek Styś Speleoclub Wrocław I am ROV, SCW ROV… Na wyprawie Picos 2018 organizowanej przez Speleoclub Wrocław po raz pierwszy w historii polskiej speleologii eksplorowano syfon za pomocą podwodnego drona – ROV. Jak do tego doszło? Czy było warto? Jakie uzyskano efekty? Co dalej?
10 Kazimierz Szych Speleoklub Tatrzański Rzeki bez Gwiazd czyli moje tysiącmetrowe jaskinie Prezentacja w formie slajdów, zdjęć i filmów obrazuje moje przejścia jaskiń o głębokości powyżej 1000 m
11 Marian Bochynek, Zenon Kondratowiczi BOBRY ŻAGAŃ GRUZJA 2018 – 50 PLUS Relacja z wyprawy Speleoklubu Bielsko – Biała, Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego i Speleoklubu „Bobry” Żagań do Gruzji. Na zaproszenie Speleoclub of Georgia działaliśmy w rejonie Racha, Samegrelo oraz Imeretii. Prowadziliśmy tam eksploracje, pomiary i kartowanie jaskiń, a także wykonywaliśmy dokumentację fotograficzną dla potrzeb instytutu Geografii Uniwersytetu w Tibilisi.
12 Witold Hoffmann WKTJ …Mityczne połączenie… Nie często łączy się dwie jaskinie w Tatrach. Połączenie dwóch jaskiń pod wodą, również jest rzadkością. Krótka historia, pierwszego połączenia dwóch jaskiń tatrzańskich…. pod wodą.
13 Dariusz Bartoszewski SKTJ Serbska Speleomajówka 2018 Film dokumentalny o międzyklubowym wypadzie do jaskiń Serbii w górach Miroc.
  Prezentacje pozakonkursowe      
  Agnieszka Majewska Speleoclub Wrocław Picos 2018- podróż do prze(y)szłości Film prezentujący osiągnięcia wyprawy eksplorującej w masywie El Cornion w górach Picos de Europa. Rzecz o tym, co przeszłość może przynieść przyszłości…
  Andrzej Ciszewski, Michał Ciszewski KKTJ Lamprechtsofen – droga do CL-3. Prezentacja o 45-letniej historii polskiej eksploracji Systemu Lamprechtsofen, ze szczegółowym opisem działalności w roku 2018 i połączenia jaskini CL-3 do Systemu Lamprechtsofen. Po połączeniu, deniwelacja Systemu Lamprechtsofen wzrosła do 1735 m, a długość do około 60 km. Jaskinia Lamprechtsofen jest najgłębszym trawersem jaskiniowym na świecie oraz najgłębszą jaskinią w Europie.
  Łukasz Sawicki Speleoklub Bobry 24. Mistrzostwa w technikach jaskiniowych Film podsumowujący 24. Mistrzostwa Polki w Technikach Jaskiniowych – Wojcieszów 2018.