VII Gala wręczenia Nagrody im. Waldka Muchy

Utworzono: piątek, 16, listopad 2018 Marek

Informacje ze strony grotołaz.pl:

W siódmej z kolei edycji nagrody im. Waldka Muchy, Kapituła Nagrody nominowała do nagrody trzy najciekawsze przedsięwzięcia eksploracyjne. Są to – w porządku alfabetycznym – wyprawy:

Kanin 2018 – kolejny duży krok w kierunku połączenia Małej i Wielkiej Boki podczas wyprawy Sekcji Taternictwa Jaskiniowego KW Kraków w słoweński masyw Kanin

Lampo 2018 – połączenie jaskini Lamprechtsofen z wyżej położoną jaskinią CL-3  podczas wyprawy KKTJ w masyw Leoganger Steinberge, co zwiększyło deniwelację systemu do 1735 m i ugruntowało jego pozycję jako najgłębszego trawersu jaskiniowego świata

Sistema Cheve – kolejna amerykańska (a właściwie międzynarodowa) wyprawa kierowana przez Billa Stona z udziałem grupy polskich grotołazów, która poprzez znaczące odkrycia (14 km nowych ciągów) dała nadzieję, że potwierdzona hydrologicznie deniwelacja 2600 m w meksykańskim masywie Sierra Juarez może w przyszłości stać się faktem.

 

Zwycięzcę poznamy 17 listopada 2018 roku o godz. 15 podczas Gali Nagrody im. Waldka Muchy w Hotelu Ostaniec w Podlesicach.

Nominowanym serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich na Galę. Po więcej informacji zapraszam na stronę speleonews.pl.