Kategoria Jaskinie Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej zawiera aktualną listę jurajskich jaskiń, które posiadają gotową dokumentację. Zamieszczone są także obiekty w trakcie eksploracji z podanymi szacunkowymi parametrami. Każda jaskinia ma plan, opis, podaną lokalizację, tak żeby każdy grotołaz miał wszystkie informacje o interesujących go obiektach w jednym miejscu. Na bieżąco zamieszczane są zdjęcia opisywanych dziur. Co więcej, każda jaskinia posiada streszczony opis wraz z planem i ewentualnie przekrojem w formacie PDF, które można ściągnąć i wydrukować przed wyjazdem do jaskini.

W kategorii Aktualności jaskiniowe będą pojawiać się newsy związane z jaskiniami i nowymi odkryciami, zamieszczone wcześniej przez odkrywców. Jest to także kronika wyjazdów autora. Zapraszam wszystkich chętnych do współtworzenia tego działu. Proszę wcześniej o kontakt.

Zapraszam do działu Download - zamieszczone są tam materiały od autora oraz pochodzące z różnych stron internetowych, dotyczące Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Warto przeczytać, co kiedyś działo się na interesującym nas terenie.

Ostatnim jaskiniowym działem jest Ilustrowany słownik zjawisk krasowych. Wyjaśnione są tam podstawowe pojęcia dotyczące procesów krasowych. Postaram się przy okazji wyjaśnić kilka kwestii dotyczących eksploracji na Jurze. Planowane zakończenie budowy słownika to koniec 2015 roku.

Panel logowania

Kto jest online?

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Wydawnictwo Compass

Materiały kartograficzne na stronie zostały zamieszczone za wiedzą i zgodą Wydawnictwa Compass.

Korzystamy z mapy: