Jurajskie jaskinie

Jurajskie jaskinie - jest to dział poświęcony obiektom położonym na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

  • Kategoria Jaskinie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej zawiera aktualną listę jurajskich jaskiń, które posiadają już gotową dokumentację. Każda jaskinia ma plan, opis, lokalizację, tak żeby każdy grotołaz miał podane wszystkie informacje o interesujących go obiektach w jednym miejscu. Zamieszczone są także zdjęcia z opisywanej dziury. Dodatkowo każda jaskinia posiada streszczony opis wraz z planem i ewentualnie przekrojem w formacie PDF, który można ściągnąć i od razu wydrukować przed wyjazdem do jaskini. Aktualnie ukończona jest dokumentacja dla obiektów powyżej 150 metrów długości, oraz sporo krótszych, popularnych jaskiń. Trwają prace nad obiektami z przedziału 100-150 metrów. Zakończenie tych prac planowane jest na grudzień 2014 roku.
  • W kategorii Aktualności jaskiniowe będą pojawiać się newsy związane z jaskiniami i nowymi odkryciami, zamieszczone wcześniej przez odkrywców. Jest to także kronika wyjazdów autora. Jeśli chcecie podzielić się nowościami - piszcie!
  • Ostatnim jaskiniowym działem jest Ilustrowany słownik zjawisk krasowych. Wyjaśnione są tam podstawowe pojęcia dotyczące procesów krasowych. Postaram się przy okazji wyjaśnić kilka kwestii dotyczących eksploracji na Jurze. Planowane zakończenie budowy słownika to styczeń 2015 roku.

Panel logowania

Wydawnictwo Compass

Materiały kartograficzne na stronie zostały zamieszczone za wiedzą i zgodą Wydawnictwa Compass.

Korzystamy z mapy:

 

Kto jest online?

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Statysyki odwiedzin

305583
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszystkich
122
2578
19335
305583

Twoje IP 54.196.159.11
Aktualny czas: 2014-10-23 02:59:56