Kolosy 2012

Utworzono: piątek, 29, marzec 2013 Marek

 Weekend 9-10 marca spędziliśmy w Gdyni, gdzie odbywało się ogólnopolskie spotkanie podróżników, żeglarzy i alpinistów „Kolosy 2012”. Po nocy spędzonej w pociągu udaliśmy się bezpośrednio na halę sportowo-widowiskową, gdzie przesiedzieliśmy praktycznie całą sobotę na oglądaniu bardzo ciekawych prezentacji przygotowanych przez uczestników. Po całodniowym siedzeniu na hali zaczęliśmy szukać miejsca do noclegu. Przypadkowo naszą rozmowę usłyszała miejscowa para, która zaoferowała nam podwóz do schroniska młodzieżowego przy gdyńskim porcie, po drodze pokazując nam ciekawe miejsca Gdyni oraz zabierając nas nad morze.

Niedzielę spędziliśmy na…hali ;) Był to kolejny dzień prezentacji. Jarek przygotował krótką prezentację na temat Jaskini Niedźwiedziej Górnej oraz Hardej w Tatrach Zachodnich. Zainteresowanie Kolosami przerosło organizatorów, gdyż przed wejściem tworzyły się długie kolejki. O 16 rozpoczęła się gala, na której wręczano Kolosy za 2012 rok. Przy kategorii „Eksploracja jaskiń” czekała nas niespodzianka – grupa eksploratorów: Rafał Klimara, Wojciech Kuczok, Marek Pawełczyk i Jarosław Surmacz została nagrodzona wyróżnieniem za odkrycie i eksplorację Jaskini Niedźwiedziej Górnej oraz Jaskini Hardej. Dziękujemy za wyróżnienie! :) {jcomments on}

 Pamiątkowa deseczka powędrowała do Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

W Sieci pojawiły się dwa filmy z Kolosów 2012: pierwszy z całej ceremonii rozdania statuetek, drugi natomiast to skrót ceremonii wraz z wywiadami.